Úterý, 21 března, 2023

Zahradní nábytek a trendy

Jaro nám pomalu klepe na dveře a to znamená, že zahradní sezóna pomalu...

Oživte si exteriér doplňky....

Sice nám počasí nepřeje ao relaxu na terase zatím jen sníme, to neznamená,...

Zařiďte si balkon snů....

Balkon je skutečný poklad. Nejenže získáte další pokoj na čerstvém vzduchu, ale můžete...

5 rad, jak zorganizovat...

V momentě, kdy přijdou první jarní teplé dny, je ten správný čas sbalit...
HomeRady a návody4 tipy, jak...

4 tipy, jak přispět k udržitelnějším Vánocům

Vánoce s sebou přinášejí spoustu hojnosti nejen v jídle, výzdobě, dárcích, ale také v množství odpadu. Chtěli byste něco na tom změnit? Inspirujte se těmito tipy.

V období Vánoc si přirozeně více dopřejeme, ale dokážeme to is přihlédnutím k životnímu prostředí, z čehož si navíc odneseme dobrý pocit. Možnosti, kde umíme pozměnit naše návyky či přidat ruku k „dílu“ je více. Je jen na vás, které si zvolíte.

Vánoční stromek jinak
Živé vánoční stromky s krásnými zářícími ozdobami jsou symbolem Vánoc. Na druhé straně každý rok v lednu končí smutné, opuštěné a pohozené u odpadkových košů. Pokud milujete vůni jehličí, které dotváří vánoční atmosféru v interiéru, zkuste zvolit živé stromky v květináči, které umíte později zasadit na zahradě. Ve vyhřátém prostředí však mohou podlehnout teplému vzduchu a během svátků vyschnout. Další variantou jsou umělé, dřevěné nebo kovové stromky, které vám vydrží několik let. Pokud však chcete dát kreativitě prostor, můžete si vytvořit také vlastní vánoční stromek na zeď vyrobený z pár halúzek.

Něco starého něco nového
Vánoční ozdoby prostě patří k vytvoření pravé vánoční atmosféry, ale klidně se můžete držet hesla – méně je více. Sáhněte po vašich starých ozdobách, které se vám spojují s nějakými pěknými vzpomínkami, nemusíte hned kupovat nové. Budete mít prostor vrátit se v čase a zavzpomínat na předchozí Vánoce. Připadne, pokud by vám nějaké kousky chyběly, možná byste něco našli v tradiční kolekci Pure Christmas. Například postavička louskáčku je ikonická pro toto období a trávila by s vámi Vánoce několik dalších let.

Vyrobené dárky
Pokud máte v předvánočním shonu kousek volného času, využijte jej produktivně.

Jednou z aktivit může být výroba jedlých dárků, jako jsou různé chutné domácí zavařeniny, džemy, paštiky, vánoční cukroví, sirupy nebo voňavá mýdla či svíčky. Nemusí to být žádné honosné dary, podstatné je, že se setká nejbližší rodina a stráví spolu příjemné chvíle. Pokud nejste moc zruční, klidně popřemýšlejte i nad zážitkovým dárkem v podobě výletu, masáže či poukazu na hodiny tance.

Rozumné balení
Klasický balicí papír je snad nejnevhodnější volbou. Vzniká z něj hodně odpadu a obvykle se využije jen jednou, neboť se rychle roztrhá. V tomto směru je vhodné využít plátěné a papírové dárkové tašky nebo věnujete-li nějaký poukaz na zmiňovaný zážitkový dárek, stačí vám obálka, která se bude dát znovu využít nebo dekorační krabička, která bude zdobit interiér. Tak to bude doslova dárek 2 v 1.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

Zahradní nábytek a trendy

Jaro nám pomalu klepe na dveře a to znamená, že zahradní sezóna pomalu začíná. Je to prostor, kde budeme trávit následující měsíce spoustu času, a proto by měl splňovat všechny naše nároky na design, kvalitu a funkčnost. Každý máme své...

Oživte si exteriér doplňky. Jak na to?

Sice nám počasí nepřeje ao relaxu na terase zatím jen sníme, to neznamená, že si ji neumíme už teď naplánovat. Jelikož jsou předpovědi často proměnlivé, na zahradní sezónu je třeba být včas připraven. Trendy se každým rokem mění, a hlavně...

Zařiďte si balkon snů. Stačí plánovat a dát prostor fantazii.

Balkon je skutečný poklad. Nejenže získáte další pokoj na čerstvém vzduchu, ale můžete si zde dokonce zařídit zahrádku. Nejprve si tedy promyslete, k čemu všechno má balkon sloužit. Od vybraných funkcí se totiž odvíjí koncepce prostoru i výběr zařízení. Prostor...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.