Úterý, 21 března, 2023

Zahradní nábytek a trendy

Jaro nám pomalu klepe na dveře a to znamená, že zahradní sezóna pomalu...

Oživte si exteriér doplňky....

Sice nám počasí nepřeje ao relaxu na terase zatím jen sníme, to neznamená,...

Zařiďte si balkon snů....

Balkon je skutečný poklad. Nejenže získáte další pokoj na čerstvém vzduchu, ale můžete...

5 rad, jak zorganizovat...

V momentě, kdy přijdou první jarní teplé dny, je ten správný čas sbalit...
HomeBydleníJak oddělit práci...

Jak oddělit práci od domácích povinností? Vytvořte si vlastní kancelář.

Ať už jste na volné noze nebo vás do režimu home office přivedla aktuální společenská situace, jistě oceníte praktické a zároveň příjemné místo pro práci.

Čím více času trávíte prací doma, tím více pozornosti i prostředků byste měli věnovat svému pracovnímu místu. Díky kvalitnímu vybavení se vám bude nejen lépe a komfortněji pracovat, ale pocítíte to také na svém zdraví. Už nebudete víc běhat z gauče k hrncům. Vlastní prostor vám dodá pocit jako ve skutečné práci a snáze si vymezíte čas na domácí či pracovní povinnosti.

Pracovní koutek
Pokud nemáte dostatek prostoru nebo z domova pracujete jen občas, řešením pro vás bude pracovní kout. Ať už bude umístěn v ložnici či obýváku, měl by ladit se zbytkem místnosti. Můžete zvolit pracovní dřevěný stůl, kombinaci masivu a lamina nebo provedení s kovovými nožkami, které působí vzdušně. Velikost stolu by měla odpovídat tomu, kolik prostoru na desce při práci potřebujete. Pokud si vystačíte jen s notebookem nebo zkrátka nemáte místo nazbyt, řešením pro vás budou menší stolky na laptop. Vejdou se do každého rohu či výklenku a neruší celkový dojem z interiéru. Většinou mají jen malý šuplík nebo žádný úložný prostor, proto je v případě potřeby možné přidat stylově odpovídající kontejner na kolečkách.

Náš tip: Nejdůležitějším prvkem, který má zásadní vliv na zdraví i pohodu, je kvalitní židle. Pokud na ní netrávíte osm hodin denně pět dní v týdnu, můžete zvolit například designové sametové křesílko. V opačném případě se zaměřte především na ergonomii a vybírejte v kategorii pracovních židlí. Bývají sice robustnější, ale jen ony vám poskytnou dokonalý komfort při dlouhém sezení. Měly by být výškově nastavitelné, mít polohovatelnou opěrku zad, nejlépe z prodyšné textilie a ideální i opěrky rukou.

Samostatná pracovna
Pokud máte na práci vyčleněnou samostatnou místnost, nemusíte se v ničem omezovat. Na prvním místě je rozhodně ergonomie a praktičnost stejně jako dostatek úložných prostor – v závislosti na tom, kolik toho k práci potřebujete. Nevadí, když zvolíte strohý, ale praktický kancelářský styl, protože to vše bude ukryto za dveřmi. Pokud se však budete cítit lépe v útulném prostředí, neváhejte i sem vnést prvky oblíbeného interiérového stylu, který převažuje ve zbytku domácnosti.

Detaily, na kterých záleží
Doplňky dělají nejen domů, ale také pracovnu. Zde oceníte účelnost, jelikož by vám měly především usnadnit práci. Nicméně je dobré vzít v úvahu také vzhled. Nejjednodušší bude, když budete vybírat z jedné produktové série. Opět se je snažte sladit s celkovým designem, který v místnosti převažuje. Pokud dáváte přednost kreativitě, můžete si dekorace dokonce vyrobit. Inspirujte se ZDE.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

Zahradní nábytek a trendy

Jaro nám pomalu klepe na dveře a to znamená, že zahradní sezóna pomalu začíná. Je to prostor, kde budeme trávit následující měsíce spoustu času, a proto by měl splňovat všechny naše nároky na design, kvalitu a funkčnost. Každý máme své...

Oživte si exteriér doplňky. Jak na to?

Sice nám počasí nepřeje ao relaxu na terase zatím jen sníme, to neznamená, že si ji neumíme už teď naplánovat. Jelikož jsou předpovědi často proměnlivé, na zahradní sezónu je třeba být včas připraven. Trendy se každým rokem mění, a hlavně...

Zařiďte si balkon snů. Stačí plánovat a dát prostor fantazii.

Balkon je skutečný poklad. Nejenže získáte další pokoj na čerstvém vzduchu, ale můžete si zde dokonce zařídit zahrádku. Nejprve si tedy promyslete, k čemu všechno má balkon sloužit. Od vybraných funkcí se totiž odvíjí koncepce prostoru i výběr zařízení. Prostor...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.