Úterý, 21 března, 2023

Zahradní nábytek a trendy

Jaro nám pomalu klepe na dveře a to znamená, že zahradní sezóna pomalu...

Oživte si exteriér doplňky....

Sice nám počasí nepřeje ao relaxu na terase zatím jen sníme, to neznamená,...

Zařiďte si balkon snů....

Balkon je skutečný poklad. Nejenže získáte další pokoj na čerstvém vzduchu, ale můžete...

5 rad, jak zorganizovat...

V momentě, kdy přijdou první jarní teplé dny, je ten správný čas sbalit...
HomeBydleníJak vybrat rozkládací...

Jak vybrat rozkládací pohovku? Všímejte si zejména těchto faktorů

Rozkládací pohovka nemusí být jen provizorním místem ke spaní pro návštěvy. Pokud máte menší byt, dokáže vám posloužit také jako plnohodnotná postel. Díky široké nabídce si dnes umíte vybrat model, který dokonale splní všechny vaše požadavky. Samozřejmě, za předpokladu, že předem pečlivě zvážíte jednotlivé možnosti a jejich parametry. Na co si dávat pozor?

Mechanismy rozkládacích pohovek
Skládací mechanismus je srdcem každé pohovky, která se dá přeměnit na postel. V dnešní době se vývojáři předbíhají v tom, kdo dokáže přinést praktičtější systém rozkládání. Velké popularitě se těší sedačky s výsuvným odkládacím prostorem, který slouží jako základna pro matraci. Jedním vysunutím tak vznikne široká postel připravená k zajištění pohodlného spánku.

Druhým častým typem jsou sedačky, které umožňují sklopit opěradlo, čímž vznikne široká plocha pro spánek. Trendovým řešením jsou také takzvané Click Clack pohovky. Ty mají speciální konstrukci, která ohýbá jednu velkou matraci do podoby sedačky. Po rozložení se matrace vytře a vznikne tak postel. Jejich nevýhodou je velké namáhání matrace, a tedy potenciálně kratší životnost.

Který typ bude nejlepší pro vás?
Při výběru toho nejvhodnějšího mechanismu rozkládání myslete na rozměrové možnosti vašeho bydlení. Máte-li sedačku hned u stěny, nejlepší volbou bude konstrukce s matrací, která se vysouvá zpod sedací části. Pokud je pohovka uprostřed místnosti a za ní je k dispozici dostatek prostoru, rozhodnout se můžete i pro verze se sklápěcím opěradlem.

Jednoduše dbejte na to, aby vám rozkládání a skládání zabralo co nejméně námahy. Asi ani vám se nechce každý večer přesouvat polovinu nábytku, abyste si mohli rozložit svoji postel.

Design podle vaší chuti
V případě moderních rozkládacích pohovek nemusíte dělat kompromisy mezi designem a praktičností. Nezáleží na tom, zda máte obývací pokoj zařízený v moderním, industriálním, rustikálním nebo skandinávském stylu. Vybrat si můžete model, který dokonale zapasuje do vašeho bydlení. A to nejen po stránce designu, ale také barev či materiálů.

Moderním trendem jsou rozkládací sedačky s vyššíma nohama a netradičními pastelovými barvami potahů – zelenou, modrou, hnědou či krémovou žlutou. Taková pohovka se nejen postará o pohodlí při spánku či sledování televize, ale ještě k tomu pěkně oživí interiér.

Praktický tip: Pokud chcete, aby rozkládací pohovka splňovala všechna vaše přísná kritéria, vyzkoušejte ji vyhledat například přes portál Biano. Ten nabízí řadu možností filtrování produktů podle barvy, materiálu, designového stylu a mnoha dalších parametrů. Svou vysněnou sedačku tak naleznete rychle a za nejlepší cenu!

A co optimální rozměry?
Důraz klaďte také na lehací plochy. V ideálním případě by měla mít délku alespoň 2 metry a šířku 180 centimetrů. Na takové posteli se pohodlně vyspí dva dospělí lidé, aniž by trpěli a tlačili se. Máte-li menší obývací pokoj, možná budete muset přistoupit k jistým kompromisům. Pokud však plánujete na své pohovce spát pravidelně, pohodlí při spánku rozhodně neberte na lehkou váhu.

Materiálové možnosti
Zatímco v minulosti byly potahy rozkládacích sedaček zpravidla látkové, dnes už doba pokročila. Vaše moderní pohovka může být čalouněna například eko kůží. Dokonce, v některých případech i pravou kůží. Je už jen na vašem vlastním uvážení, kterému materiálu dáte přednost.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

Zahradní nábytek a trendy

Jaro nám pomalu klepe na dveře a to znamená, že zahradní sezóna pomalu začíná. Je to prostor, kde budeme trávit následující měsíce spoustu času, a proto by měl splňovat všechny naše nároky na design, kvalitu a funkčnost. Každý máme své...

Oživte si exteriér doplňky. Jak na to?

Sice nám počasí nepřeje ao relaxu na terase zatím jen sníme, to neznamená, že si ji neumíme už teď naplánovat. Jelikož jsou předpovědi často proměnlivé, na zahradní sezónu je třeba být včas připraven. Trendy se každým rokem mění, a hlavně...

Zařiďte si balkon snů. Stačí plánovat a dát prostor fantazii.

Balkon je skutečný poklad. Nejenže získáte další pokoj na čerstvém vzduchu, ale můžete si zde dokonce zařídit zahrádku. Nejprve si tedy promyslete, k čemu všechno má balkon sloužit. Od vybraných funkcí se totiž odvíjí koncepce prostoru i výběr zařízení. Prostor...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.