Úterý, 21 března, 2023

Zahradní nábytek a trendy

Jaro nám pomalu klepe na dveře a to znamená, že zahradní sezóna pomalu...

Oživte si exteriér doplňky....

Sice nám počasí nepřeje ao relaxu na terase zatím jen sníme, to neznamená,...

Zařiďte si balkon snů....

Balkon je skutečný poklad. Nejenže získáte další pokoj na čerstvém vzduchu, ale můžete...

5 rad, jak zorganizovat...

V momentě, kdy přijdou první jarní teplé dny, je ten správný čas sbalit...
HomeHobbyJak zakomponovat přírodu...

Jak zakomponovat přírodu i do vašeho domova?

Pamatujete si ještě na časy, kdy jste chodili ke prarodičům, případně každý víkend na chalupu? Co se vám vybaví při těchto vzpomínkách? Vždy to mělo něco do sebe, i když jste nechápali, jak je to možné. Přírodní materiály mají totiž své kouzlo, stačí si k nim jen najít cestu a zamilujete si je. Pojďme se tedy podívat, jaké materiály dokážou přinést nezapomenutelné vzpomínky ik vám domů.

Pandí pochoutka
Bambus je druh materiálu, který se v domácnosti vyskytuje poměrně zřídka. Není to proto, že všechno snědli černobílé medvídci. Do Evropy se dostal až koncem 19. století. Slyšeli jste už o prkénku na krájení nebo příboru z bambusu? Zahrňte je do svého domova. Můžete se inspirovat například bambusovým toaletním papírem, lahví nebo reproduktory. Mohou to být také regály, koše na oblečení nebo žaluzie a rolety.

Juta a sisal
Oba materiály můžete znát ve formě vlákna. Z juty se zvyknou vyrábět nejčastěji pytle nebo lana. Ze sisalu zase masážní kartáče na hluboký peeling nebo hrací terč. Obě spojuje stejný prvek, který vás nenechá chodit po podlaze neboli koberec. Co takhle oběd přímo z těchto materiálů? Díky prostírání nemusíte shánět žádné tácky či ubrusy pro váš stůl. Nebo jste za obyčejnou šňůrku z juty? Viset může kdekoli a pro majitele koček se určitě sejde.

Ratan do každé domácnosti
Během léta jsme pro vás připravovali články o tom, jaké využití má ratan na zahradě. Ale kromě toho, že je z něj výborný nábytek na posezení venku, patří i dovnitř. Vyniká svojí odolností a nízkou hmotností. Materiál vyrobený z indické rostliny můžete mít doma i vy, přičemž neutrpí ani vaše peněženka. Existuje široká škála doplňků do domácnosti, ze které si dokáže vybrat každý, například obaly na květináče, košíky a různé dekorace.

Hřejivá vlna
Přemýšleli jste někdy, proč se vlna vyskytuje jako materiál pro tvorbu oblečení? Jelikož vlna je přírodní vlákno získávané z kožešiny určitých zvířat, zaručuje teplo. Z tohoto důvodu se skvěle hodí jako náplň pro polštáře nebo peřiny. Nepohlcuje vlhkost a ocení ji i alergici kvůli její odolnosti vůči roztočům. Co takhle si sehnat jednu ovci domů? Nebojte, ne živou. Jen jako vlněný koberec, který vás v zimě nenechá chladným.

Tip
Existuje i určitý domácí mazlíček, jehož klubko vlny potěší víc, než cokoli jiného. Dopřejte mu zábavu se zcela obyčejnou věcí. Možná vás pohled na něj inspiruje naučit se stříkat teplé svetry, ponožky, šály a podobně.

Len = EKO
Pokud je vaším životním posláním chránit planetu a životní prostředí, len je něco pro vás. Je znám tím, že je ekologický a nenáročný. Nespotřebuje tolik vody a pesticidů, jako taková bavlna. Nehodí se moc do chladných měsíců, protože vás dokáže zchladit. V létě však tuto vlastnost rozhodně oceníte, zejména na povlečení nebo oblečení. Výrobky z tohoto materiálu jsou o něco dražší, ať už potahy na pohovce, stínítka lamp nebo polštáře. Získal jsi vás?

Závěr
Možná jste si z názvu představili to, jak vám kuchyní prochází prales. Lampy vám vycházejí z oken a místo podlahy máte trávu. Neříkáme, že je to něco špatného, pokud toužíte bydlet doslova v přírodě. My jsme se vám však snažili přinést tipy, jak byste dokázali využít toho, co příroda nabízí. Právě zmíněné doplňky do vašeho domova doplní místa, která vám připadala prázdná. Vykročte tak vpřed pro zútulnění domova.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

Zahradní nábytek a trendy

Jaro nám pomalu klepe na dveře a to znamená, že zahradní sezóna pomalu začíná. Je to prostor, kde budeme trávit následující měsíce spoustu času, a proto by měl splňovat všechny naše nároky na design, kvalitu a funkčnost. Každý máme své...

Oživte si exteriér doplňky. Jak na to?

Sice nám počasí nepřeje ao relaxu na terase zatím jen sníme, to neznamená, že si ji neumíme už teď naplánovat. Jelikož jsou předpovědi často proměnlivé, na zahradní sezónu je třeba být včas připraven. Trendy se každým rokem mění, a hlavně...

Zařiďte si balkon snů. Stačí plánovat a dát prostor fantazii.

Balkon je skutečný poklad. Nejenže získáte další pokoj na čerstvém vzduchu, ale můžete si zde dokonce zařídit zahrádku. Nejprve si tedy promyslete, k čemu všechno má balkon sloužit. Od vybraných funkcí se totiž odvíjí koncepce prostoru i výběr zařízení. Prostor...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.