Úterý, 21 března, 2023

Zahradní nábytek a trendy

Jaro nám pomalu klepe na dveře a to znamená, že zahradní sezóna pomalu...

Oživte si exteriér doplňky....

Sice nám počasí nepřeje ao relaxu na terase zatím jen sníme, to neznamená,...

Zařiďte si balkon snů....

Balkon je skutečný poklad. Nejenže získáte další pokoj na čerstvém vzduchu, ale můžete...

5 rad, jak zorganizovat...

V momentě, kdy přijdou první jarní teplé dny, je ten správný čas sbalit...
HomeZahradaKvětinové vzory v...

Květinové vzory v exteriéru. Zamilujete si je!

V tomto případě nemyslíme vypěstované květiny, které zdobí váš exteriér domu či bytu. Hovoříme o různých sezeních a doplňcích, kterými dokážete rozjasnit vaši terasu a proměnit ji k nepoznání.

Říká se, že v jednoduchosti je krása, ale ve správném poměru vzorů a barev dokážete vykouzlit dokonalý jednotný vizuál, který vás dostane. Takové kousky můžete využít i na vaší terase. Navodíte si správnou jarní náladu a zútulněte venkovní prostor.

Než si začnete zařizovat terasu, je třeba ji po dlouhé zimě vyčistit a udělat dostatečný prostor pro nový nábytek či doplňky. Pokud jste tak ještě neučinili, máte stále čas, protože letošní jaro stále nepřišlo ve svém plném nasazení. Když se řekne květiny, je možné, že si jako první představíte typické vintage textilie, které působí pro některé lidi až příliš přehnaně či romanticky. Květy jako vzor lze použít v různých provedeních a nemusíte to s nimi vůbec přehánět. Podívejte se, jak je umíte chytře kombinovat s jinými kousky a vaší terase dodají nový nádech.

Pohodlné sezení
Bez toho by žádná terasa nebyla plnohodnotnou komfortní zónou odpočinku. V nabídce je řada různých zahradních souprav či jednotlivých kusů nábytku, který umíte krásně zakomponovat do prostředí vašeho exteriéru bez ohledu na velikost. Výběr závisí již na tom, co je to pravé ořechové pro vás. Pokud jste milovníkem klasického dřeva nebo máte spíše v oblibě lehce udržitelný umělý ratan, u nás najdete všechno.

Barevné textilie
Podstatnou výbavou jsou jednoznačně polštáře k sezení a menší polštáře pod hlavu, které využijete, když budete chtít odpočívat. Teplo vám zaručí měkké přikrývky a deky, které během jarních večerů uvítáte. Výše jsme zmiňovali, že to s těmi květinami nemusíte přehánět a vidíte, měli jsme pravdu. Pokud si vyberete dva nebo tři polštáře s květinovým vzorem, zbytek textilií v podobném odstínu k nim můžete klidně přidat a spolu vytvoří dokonalou hru barev. Samozřejmě, určitě se najdou i milovníci vzorů a květin, takže ti si přijdou na své a mají prostor zvolit několik květinových produktů najednou. Případně mohou dát na stůl živé květiny, které terasu přemění na rozkvetlou louku.

Hravé prostírání
Tak v tomto případě uděláme radost hlavní dámám, které mají rády barevné prostírání ať už talíře, misky, sklenice nebo láhve. Dokonce i děti si přijdou na své a nedělní oběd na terase si budete užívat víc než kdy předtím. Květinové talíře můžete prostřít ať už na bílý nebo stejně barevný ubrus, hlavně, aby bylo všechno tón v tónu a z výsledného efektu bylo cítit jaro. Někdy je třeba se skutečně odvázat au těchto květinových vzorů to půjde samo. No co? Už si představujete prostírání vašeho oblíbeného jídla na nové terase? Zahájení grilovací sezóny a první party v roce by se nemělo obejít bez takových krásných kousků, se kterými je zábava zaručena.

Nezapomínejte na detaily
Žlutá barva je královnou jara a má své čestné místo v exteriéru. Jelikož bílá barva je její dobrá kámoška a spolu vytvářejí krásný vizuální zážitek, měli byste při zařizování květinové terasy na ni jednoznačně myslet. Podíváme-li se zpět, co nám tu ještě chybí? No přece romantické osvětlení, které vytvoří nezapomenutelnou atmosféru. Lucerny mají v sobě jakési kouzlo, které je těžko popsat, proto by měly být součástí každé větší či menší terasy. Ke květinám bychom zvolili lucerny v bílé barvě a případně to celé vyšperkovali svíčkami, které můžete uložit i na stůl.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

Zahradní nábytek a trendy

Jaro nám pomalu klepe na dveře a to znamená, že zahradní sezóna pomalu začíná. Je to prostor, kde budeme trávit následující měsíce spoustu času, a proto by měl splňovat všechny naše nároky na design, kvalitu a funkčnost. Každý máme své...

Oživte si exteriér doplňky. Jak na to?

Sice nám počasí nepřeje ao relaxu na terase zatím jen sníme, to neznamená, že si ji neumíme už teď naplánovat. Jelikož jsou předpovědi často proměnlivé, na zahradní sezónu je třeba být včas připraven. Trendy se každým rokem mění, a hlavně...

Zařiďte si balkon snů. Stačí plánovat a dát prostor fantazii.

Balkon je skutečný poklad. Nejenže získáte další pokoj na čerstvém vzduchu, ale můžete si zde dokonce zařídit zahrádku. Nejprve si tedy promyslete, k čemu všechno má balkon sloužit. Od vybraných funkcí se totiž odvíjí koncepce prostoru i výběr zařízení. Prostor...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.