Úterý, 21 března, 2023

Oživte si exteriér doplňky....

Sice nám počasí nepřeje ao relaxu na terase zatím jen sníme, to neznamená,...

Zařiďte si balkon snů....

Balkon je skutečný poklad. Nejenže získáte další pokoj na čerstvém vzduchu, ale můžete...

5 rad, jak zorganizovat...

V momentě, kdy přijdou první jarní teplé dny, je ten správný čas sbalit...

Květinové vzory v exteriéru....

V tomto případě nemyslíme vypěstované květiny, které zdobí váš exteriér domu či bytu....
HomeZahradaZahradní nábytek a...

Zahradní nábytek a trendy

Jaro nám pomalu klepe na dveře a to znamená, že zahradní sezóna pomalu začíná. Je to prostor, kde budeme trávit následující měsíce spoustu času, a proto by měl splňovat všechny naše nároky na design, kvalitu a funkčnost.

Každý máme své představy a není třeba z nich polevit. To platí také při výběru nového zahradního nábytku. I když se může zdát, že je to náročné, nedělejte si z toho těžkou hlavu. Právě naopak! Třeba si celý výběr důkladně promyslet as euforií štěstí z nového exteriéru jít do toho. Moderní zahrada je snem každého milovníka přírody v pohodlí svého domova. Pokud patříte mezi ně, nechte se inspirovat trendy v zahradním nábytku pro rok 2021. Jako první vsaďte na materiál, který bude vyhovovat vašim preferencím.

Dřevo nestárnoucí klasika
V přírodních materiálech nacházíme neustále velkou oblibu nejen v rámci interiérového, ale také exteriérového designu. Právě pro to má dřevěný zahradní nábytek své čestné místo v portfoliu trendů pro letošní rok. K jeho výrobě se používá zejména teak či borovice. Ideální tloušťka dřevěného stolu je více než 3 centimetry. Kvalitní zahradní nábytek ze dřeva by měl být odolný vůči počasí a lze jej mít venku celoročně. Pod vlivem počasí však dřevo může pracovat a nábytek bude po určité době potřeba ošetřit a nalakovat.

Umělý ratan
Pokud hledáte mezi zákazníky nejoblíbenější produkt v zahradním nábytku, je jím jednoznačně umělý ratan. Sice je jen kopií přírodního materiálu, dokonale jej však imituje. Právě díky jeho plusům jako jsou cena, odolnost či rychlá a snadná údržba je první volbou spotřebitelů.

Nadčasový kov
Kovový nábytek se hodí do každého exteriéru bez ohledu na styl a velikost prostoru. Najde si své místo jak na menších bytových terasách a balkonech, tak i ve větších zahradách. Jedná se o nadčasový materiál, se kterým krok vedle nikdy neuděláte. Třeba si však uvědomit, že některé kovy korodují. Dejte si proto pozor při výběru a rozhodněte se pro ty nejkvalitnější.

Zahradní nábytek – to nejsou jen zahradní sestavy sestávající ze židlí a stolu. Umíte si vybrat různé vychytávky, které si vás rozhodně získají.

Houpačky a houpací sítě
Věděli jste, že houpání působí uklidňující a uvolňující? Po celém dni bude pro vás zahradní houpačka či houpací síť ztělesněním pohodlí. Mimořádně in jsou takzvané hollywoodské houpačky. Charakterizuje je to, že lavičku k sezení můžete jednoduše překlopit, čímž vznikne široká lehací plocha. Navíc jsou odolné vůči povětrnostním vlivům, některé modely i proti UV paprskům a dešti. Na houpací síti se zase budete cítit jako někde na dovolené poslouchajíc krásný šum moře.

Křesla a sedačky s unikátním designem
Toužíte po luxusu ve své zahradě či na terase? Toho dosáhnete díky trendy doplňkům k sezení, které se u zákazníků stávají stále více oblíbenými. Zahradní křesla i zahradní sedačky jsou moderní a mimořádně pohodlné. I proto jsou typické pro hotely u moře, které chtějí svým zákazníkům dopřát maximální komfort. Po dlouhém dni na zahradě u vašeho soukromého bazénu, si můžete užít váš oblíbený drink a relaxovat. Toto trendy sezení je jako stvořené k odpočinku.

Závěsná křesla
Kombinací houpací sítě a křesla, které přímo láká k odpočinku a vznášení se nad zemí. I tak by se dala popsat závěsná křesla, kterým mnozí lidově říkají „zahradní vajíčka“. Oddělení od země umožňuje závěsnému křeslu zaujmout aktivní polohu a jemně se kolísat sem a tam, zatímco vy v klidu čtete knihu nebo pracujete s laptopem. V případě tohoto designového zahradního doplňku je ovšem důležité myslet na nosnost.

Opalovací lehátka
Lehátka jsou součástí snad každého léta. Řekli bychom, že je to povinná výbava na zahradu. Poskytují nám příjemné a pohodlné opalování, což jistě ocení milovníci „čokoládové pokožky“. Vybírat si můžete z různých designů, velikostí, či materiálů, dokonce některé z nich jsou s funkcí stínění.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

Oživte si exteriér doplňky. Jak na to?

Sice nám počasí nepřeje ao relaxu na terase zatím jen sníme, to neznamená, že si ji neumíme už teď naplánovat. Jelikož jsou předpovědi často proměnlivé, na zahradní sezónu je třeba být včas připraven. Trendy se každým rokem mění, a hlavně...

Zařiďte si balkon snů. Stačí plánovat a dát prostor fantazii.

Balkon je skutečný poklad. Nejenže získáte další pokoj na čerstvém vzduchu, ale můžete si zde dokonce zařídit zahrádku. Nejprve si tedy promyslete, k čemu všechno má balkon sloužit. Od vybraných funkcí se totiž odvíjí koncepce prostoru i výběr zařízení. Prostor...

5 rad, jak zorganizovat dokonalý jarní piknik

V momentě, kdy přijdou první jarní teplé dny, je ten správný čas sbalit deku, jídlo a odstartovat piknikovou sezónu. Byl by hřích nevyužít hezkého počasí, kdy můžeme v přírodě svobodně dýchat. ,,Párty“ v tomto stylu bude mít pozitivní vliv...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.