Úterý, 21 března, 2023

Zahradní nábytek a trendy

Jaro nám pomalu klepe na dveře a to znamená, že zahradní sezóna pomalu...

Oživte si exteriér doplňky....

Sice nám počasí nepřeje ao relaxu na terase zatím jen sníme, to neznamená,...

5 rad, jak zorganizovat...

V momentě, kdy přijdou první jarní teplé dny, je ten správný čas sbalit...

Květinové vzory v exteriéru....

V tomto případě nemyslíme vypěstované květiny, které zdobí váš exteriér domu či bytu....
HomeZahradaZařiďte si balkon...

Zařiďte si balkon snů. Stačí plánovat a dát prostor fantazii.

Balkon je skutečný poklad. Nejenže získáte další pokoj na čerstvém vzduchu, ale můžete si zde dokonce zařídit zahrádku. Nejprve si tedy promyslete, k čemu všechno má balkon sloužit. Od vybraných funkcí se totiž odvíjí koncepce prostoru i výběr zařízení.

Prostor si pečlivě změřte a zvažte rozmístění předmětů i rozměry jednotlivých zón. Zakreslení do půdorysu v příslušném měřítku, například na čtverečkovém papíře, pomůže předejít nepříjemnému zjištění, že vysněné křeslo se na váš mini balkon prostě nevejde.

Na zemi nemusí být nuda
Nejste spokojeni s podlahou? Nemusíte se pouštět do složité výměny – běžně dostupné dřevěné dlaždice na plastovém nosiči zvládnete položit na stávající krytinu i sami. Případně ji můžete zútulnit jen koberci. K dispozici je široký výběr výrobků pro vnější použití z polypropylenu, které nemusíte schovávat před deštěm. Máte-li raději přírodní materiály, použijte například jutu nebo bavlnu. Nebojte se vrstvit a kombinovat i jednobarevné kusy se vzorovanými.

Každému podle svého gusta
Budete na balkoně snídat, popíjet či grilovat s přáteli? Případně jen tak odpočívat? Univerzálním vybavením je set skládacího stolku a židlí. Podle potřeby jej jednoduše složíte a postavíte ke zdi. Větší společnost ocení spíše lavici. Stylově vypadá i nábytek ze starých palet. Vyhraďte si kout na stojan s grilem, případně k jedné stěně přistavte obdélníkový stolek, na který postavíte stolní gril. Takto vám vznikne i odkládací plocha navíc. Při jiné příležitosti poslouží jako samoobslužný bufet. Pokud rádi lenošíte, zajisté oceníte lehátko, závěsné křeslo nebo houpací síť. Někdo nedá dopustit na prádlo vysušené na čerstvém vzduchu. Praktické jsou na to boxy s navíjecí šňůrou, na které ji jednoduše zavěsíte.

Trend urban gardening
Trend samo pěstování se vrací a lidé si sází chutné bylinky i drobnou zeleninu, kde se dá. Otázkou je, jakým druhem se bude na balkoně dařit. To záleží na orientaci balkonu vůči světovým stranám. Každopádně v zájmu úspory místa využijte vertikálního rozměru: vysoké regály, například z již zmiňovaných palet či závěsné květináče.

Skrytí nejen před sluncem
Aby pohodu nekazily dotěrné sluneční paprsky nebo nelichotivé pohledy, pořiďte si vhodnou zástěnu, která vám poskytne příjemné stínění. Malý slunečník připevníte k zábradlí. Stojanová varianta v balkonovém provedení vypadá jako polovina běžného slunečníku. Dá se tak uložit přímo ke zdi, šetří místo a stojan nepřekáží v prostoru. V nabídce jsou také napnuté sluneční plachty. Zábradlí balkonu umíte zakrýt díly z exteriérové textilie, nebo třeba rákosovými rohožkami.

Nezapomeňte na světýlka
Osvětlení balkonu, to není jen nástěnná lampa. Skvěle vypadají také světelné řetězy nebo závěsné lampiony na solární pohon. Pro romantickou atmosféru postavte na zem lucerny se svíčkami. Chcete-li se před rodinou a přáteli vyšvihnout využijte nápadité světelné instalace.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

Zahradní nábytek a trendy

Jaro nám pomalu klepe na dveře a to znamená, že zahradní sezóna pomalu začíná. Je to prostor, kde budeme trávit následující měsíce spoustu času, a proto by měl splňovat všechny naše nároky na design, kvalitu a funkčnost. Každý máme své...

Oživte si exteriér doplňky. Jak na to?

Sice nám počasí nepřeje ao relaxu na terase zatím jen sníme, to neznamená, že si ji neumíme už teď naplánovat. Jelikož jsou předpovědi často proměnlivé, na zahradní sezónu je třeba být včas připraven. Trendy se každým rokem mění, a hlavně...

5 rad, jak zorganizovat dokonalý jarní piknik

V momentě, kdy přijdou první jarní teplé dny, je ten správný čas sbalit deku, jídlo a odstartovat piknikovou sezónu. Byl by hřích nevyužít hezkého počasí, kdy můžeme v přírodě svobodně dýchat. ,,Párty“ v tomto stylu bude mít pozitivní vliv...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.