Úterý, 21 března, 2023

Zahradní nábytek a trendy

Jaro nám pomalu klepe na dveře a to znamená, že zahradní sezóna pomalu...

Oživte si exteriér doplňky....

Sice nám počasí nepřeje ao relaxu na terase zatím jen sníme, to neznamená,...

Zařiďte si balkon snů....

Balkon je skutečný poklad. Nejenže získáte další pokoj na čerstvém vzduchu, ale můžete...

5 rad, jak zorganizovat...

V momentě, kdy přijdou první jarní teplé dny, je ten správný čas sbalit...
HomeBydleníTipy a triky,...

Tipy a triky, jak udržet v posteli čistotu

Není nic příjemnějšího než se večer zachumlat do čistých voňavých peřin. Hygiena při spánku je velmi důležitá. Zejména u alergiků může výrazně ovlivnit zdravotní stav a pohodu. Pojďme se tedy podívat, co bychom měli pravidelně dělat s lůžkovinami a matrací.

Čistá matrace je základ
Ideální je, pokud má matrace snímatelný kryt. Dnes jsou již v nabídce výrobky s dvoudílným krytem – díky zipu, kterým jsou oba díly spojeny, lze sundat a vyprat pouze horní část. Co se týče pracího programu, respektujte doporučení výrobce. Abyste nemuseli kryt prát příliš často, využijte starého známého chrániče matrace.

V závislosti na vašich preferencích a zdravotním stavu, jednou za čas matraci důkladně vysajte. Pokud je to možné, použijte speciální nástavec na vysavač s rotačním kartáčem. V případě, že vás trápí alergie, použijte speciální sprej proti roztočům. Matraci je také dobré pravidelně otáčet, alespoň jednou za měsíc, a to všemi směry. Při spánku totiž dochází k nerovnoměrnému zatížení matrace a na některých místech by bez otáčení mohly vzniknout deformace.

Péče o lůžkoviny a povlečení
Při péči o polštáře a přikrývky je důležité opět vycházet z doporučení výrobce. Jen tak docílíte maximální možné životnosti výrobků. Péřové varianty je dobré čas od času svěřit kvalitní a hlavně osobně prověřené čistírně. Produkty ze syntetiky sice nabízejí možnost praní, ne vždy to ovšem dobře dopadne. Výplň někdy vytvoří chuchvalce, které výrazně sníží komfort dalšího používání. V každém případě se vyplatí ideálně každý den lůžkoviny větrat na čerstvém vzduchu, tak jak to dělaly naše babičky. Zbavíme je tak přebytečné vlhkosti a zabráníme množení nežádoucích mikroorganismů.

S ložním prádlem je to jednodušší. Perte je podle vlastního uvážení. Odborníci doporučují jednou týdně minimálně na 40 °C. Vybírejte povlečení a prostěradla ze 100% bavlny, která snese i vyšší teploty při praní. Stále oblíbenějším materiálem povlečení je také len – je hypoalergenní, prodyšný a odolný.

Při praní povlečení nepřeplňujte pračku, aby se prací prostředek dostal všude a na závěr se dobře vymyl. Perte nejlépe v přírodních prostředcích, které jsou šetrné nejen k přírodě, ale také k tkaninám a především k vaší pokožce. Vynechejte aviváž s umělými parfémovanými složkami. Chcete-li ložnímu prádlu vrátit svěží bílý odstín, vyzkoušejte účinný, ale ekologický perkarbonát sodný. Jeho síla vás možná překvapí! Nezapomínejte, že UV záření slunečních paprsků je také účinná dezinfekce. Pokud nemáte tuto možnost, použijte sušičku nebo sušák a dobře větranou místnost.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

Zahradní nábytek a trendy

Jaro nám pomalu klepe na dveře a to znamená, že zahradní sezóna pomalu začíná. Je to prostor, kde budeme trávit následující měsíce spoustu času, a proto by měl splňovat všechny naše nároky na design, kvalitu a funkčnost. Každý máme své...

Oživte si exteriér doplňky. Jak na to?

Sice nám počasí nepřeje ao relaxu na terase zatím jen sníme, to neznamená, že si ji neumíme už teď naplánovat. Jelikož jsou předpovědi často proměnlivé, na zahradní sezónu je třeba být včas připraven. Trendy se každým rokem mění, a hlavně...

Zařiďte si balkon snů. Stačí plánovat a dát prostor fantazii.

Balkon je skutečný poklad. Nejenže získáte další pokoj na čerstvém vzduchu, ale můžete si zde dokonce zařídit zahrádku. Nejprve si tedy promyslete, k čemu všechno má balkon sloužit. Od vybraných funkcí se totiž odvíjí koncepce prostoru i výběr zařízení. Prostor...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.